Відділ освіти Крижопільської Районної Державної Адміністрації

Заходи до 95-річчя з Дня народження Андрія Пилиповича М"ястківського

А Соколівка в ружах розквітає,

Й ніхто не вірить, що його нема.

Нема М'ястківського Андрія,

Нема прекрасного митця.

Його слова із мріями витають

І він живе в окрилених серцях

М.Завальний

Щорічно січень приносить у кожну подільську домівку низку свят. І є поміж ними дата, яка змушує людські серця пам’ятати 14 січня, – старий Новий рік, Василя і день народження класика української літератури, нашого земляка Андрія Пилиповича М’ястківського (14.01.1924 - 17.11.2003).

Вшановують пам’ять про видатного митця і педагоги та учні освітніх закладів нашого району, в першу чергу, шкіл села Соколівка, де народився Андрій Пилипович,  де пройшло його дитинство, де він закінчив школу та відчув потяг до словаАндрій Пилипович М’ястківський — відомий автор блискучих новел, талановитих романів, чудових віршів. Писав для дітей і дорослих. Весь його творчий доробок втілився у понад сорок книжок поезії та прози, в численних текстах пісень і перекладів (з білоруської, молдавської, румунської та інших мов). Але слава, почесті, нагороди (до яких він був байдужий) його дивовижно обминали. Удостоєний лише Літературної премії імені Володимира Сосюри.  Андрій Пилипович був цікавим співрозмовником, неперевершеним оповідачем, великим знавцем фольклору. Писав щодня, а інколи «видавав» до десятка віршів за день. Деякі його поезії стали улюбленими в народі піснями. В останні роки життя Андрій Пилипович був важко хворим, прикутим до ліжка, але літературної творчості не полишав. По собі залишив величезний рукописний спадок у товстих зошитах, який ще потрібно належним чином систематизувати, вивчити й опублікувати.

До 95 річниці з дня народження Андрія Пилиповича М’ястківського в освітніх закладах району проведено ряд заходів: проведено тематичні лінійки, виставки творів письменника у шкільних бібліотеках «Співець рідного краю», тематичні стенди «Соколівський соловій», «На калині мене мати колихала», проведено уроки літератури рідного краю «Ходімо по райдузі», «З глибин життя народного», уроки ознайомлення із поезіями А.П.М?ястківського «Рідний край – Соколівка», уроки позакласного читання, художні читання за книгами письменника, години спілкування «Соколівка у віршах А. М?ястківського», розповіді про життєвий та творчий шлях, а також екскурс у минуле (кіномандрівка) «Життя як кіно, кіно як життя».

             Крім того у СЗШ І-ІІІ ст. с.Соколівка  проведено загальношкільну  лінійку-усний журнал «Його вірші в широкім світі» за участю усіх учнів закладу та педагогів, де було організовано перегляд презентації «Опромінений спалахом соняхів», що підготовили учителі української мови та літератури, проведено декламацію поезій А.М’ястківського та виконано пісню письменника «На калині мене мати колихала» учителем музичного мистецтва та директором школи, учителькою української мови та літератури Євгенією Самейко. Захід завершився написанням колективного листа до дружини письменника Надії М'ястківської.

Ганна Годован 2 19 85« повернутися до списку новин