Відділ освіти Крижопільської Районної Державної Адміністрації

Рекомендації МОН України з питань завершення навчального року (заповнення класних журналів)

      Очільниця Міністерства освіти і науки України Любомира Мандзій  пояснила, як вчителям заповнити класний журнал після карантину.

       Відео з порадами опублікуване на YouTube-каналі міністерства та на фейсбук сторінці МОН https://www.facebook.com/watch/?v=255668109171637.

     “Ми отримали багато запитань, як заповнювати класні журнали. Найважливіше – ви зможете це зробити після завершення карантину. В школі буде розроблений графік, за яким ви зможете заповнити класний журнал“, – наголосила Л.Мандзій.

     У МОН України пояснюють, що заповнювати журнали потрібно відповідно до календарно-тематичного планування та згідно з розкладом:

  • можна використати нотатки і замітки, які вчителі робили під час карантину;
  • семестрове оцінювання здійснюється на підставі тематичного оцінювання;
  • річне – за результатами семестрових оцінок;
  • журнал обліку замін заповнювати не потрібно;
  • дати та зміст уроків потрібно записувати відповідно до календарно-тематичного планування та розкладу.

“Шановні вчителі, якщо у вас залишилися запитання – звертайтеся до керівництва своєї школи”, – додала Л.Мандзій.


        Раніше МОН України надавало у листі рекомендації, як заповнювати класні журнали під час карантину (лист МОН України від 23.03.2020 №1/9-173 «Щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти» https://mon.gov.ua/ua/npa/shodo-organizaciyi-osvitnogo-procesu-v-zakladah-zagalnoyi-serednoyi-osviti-pid-chas-karantinu).

      “Рекомендуємо завершення заповнення шкільної документації, зокрема класних журналів у друкованому вигляді, відтермінувати до нормалізації епідеміологічної ситуації, – зазначено в листі.

    Міністерство пропонувало облікувати робочі години вчителя, який веде дистанційне навчання, відповідно до навчально навантаження та розкладу занять. Розклад занять та робочі години на час дистанційного навчання рекомендують максимально наблизити до звичайних.

      “Враховуючи те, що забезпечити виставлення оцінок та фіксації тем у журналі на паперових носіях за безпосередньої присутності учнів у режимі карантину не є можливим, виставлення оцінок та зазначення тем слід здійснювати відповідно до безпосередньо проведених навчальних занять у дистанційному режимі через електронні та інші наявні засоби.

       Нагадуємо, що у класному журналі із зазначенням певної дати фіксуються лише навчальні заняття, що були фактично проведені за безпосередньою участю здобувачів освіти. Водночас, якщо виконання освітніх програм здійснюється із використанням технологій дистанційного навчання, за рішенням закладу освіти на відповідній сторінці навчального предмета у класному журналі може зазначатися: тематика навчального матеріалу, домашніх завдань, а також форми роботи (дистанційні онлайн-консультації, відео-уроки, скайп-конференції, тестування тощо), – додали у відомстві.

          Після закінчення дистанційного навчання оцінки слід буде перенести у звичайний класний журнал.

Отжеза рішенням закладу на час дистанційного навчання у класному журналі може зазначатися:

  • тематика навчального матеріалу та домашніх завдань;
  • форми роботи (онлайн-консультації, відеоуроки, скайп-конференції, тестування тощо).

       Також у вищевказаному листі МОН України нагадали, що начальні досягнення кожної дитини можуть бути доступними лише для її батьків або законних представників.

    «Ми маємо бути готовими до завершення навчального року дистанційно. Навчальний рік у школах триватиме до 1 липня, а навчальний процес для учнів усіх класів окрім 11-го закінчується відповідно до ухваленої педагогічною радою структури навчального року. Тому, шановні освітяни, ми працюємо з використанням технологій дистанційного навчання практично до закінчення травня», – повідомила очільниця МОН України Любомира Мандзій під час онлайн-трансляції на fb-сторінці міністерства 22 квітня.

 

Ганна Годован 2-19-85« повернутися до списку новин