Відділ освіти Крижопільської Районної Державної Адміністрації

Підсумки тижня в освіті: головні події

МОН України не рекомендує відкривати пришкільні табори.  Міністерство освіти і науки України та Державна служба з питань безпечності харчових продуктів не рекомендують відкривати пришкільні дитячі табори влітку. Причиною рішення є високий ризик зараження під час роботи пришкільних таборів.

Міносвіти не готуватиме рішень щодо роботи літніх таборів. Освітнє відомство не буде пропонувати уніфікованого рішення щодо початку роботи літніх таборів. За словами  т. в. о. міністра освіти Любомири Мандзій, рішення про відкриття табору має ухвалювати його засновник.

 

ЗНО-2020 розпочнеться 25 червня. Міністерство освіти і науки планує реалізувати перший з двох сценаріїв проведення зовнішнього оцінювання і розпочати основну сесію тестування 25 червня. Дві сесії пробного ЗНО орієнтовно будуть проведені 15 і 17 червня.

Мандзій: у пунктах ЗНО будуть забезпечені безпечні умови. У понад 1,5 тисячі пунктах тестування, в яких проводитиметься зовнішнє оцінювання, будуть забезпечені безпечні умови. Відповідні рекомендації головного санітарного лікаря готуються МОН України спільно з МОЗ.

МОЗ дозволить підготовку до ЗНО та роботу дитсадків. Міністерство охорони здоров'я надасть дозвіл на підготовку і проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Також до 22 травня КМУ ухвалить рішення про відкриття дитсадків. Але їхня робота залежатиме від епідеміологічної ситуації в кожному регіоні.

Наразі МОН готує так званий «коронавірусний протокол»,  щоб забезпечити безпеку дітей і вихователів. Також Любомира Мандзій повідомила про те, що у відомстві розробляються методичні рекомендації, які керівники дошкільних установ мають врахувати під час відкриття закладу. Під час розробки методичних рекомендацій враховувався досвід країн ЄС. 

 В Україні розпочали підготовку до літнього дитячого відпочинку.  Міністерство праці і соціальної  політики рекомендувало  місцевим органам влади розпочинати тендерні процедури із закупівлі дитячих путівок на оздоровлення.

МОН планує реформувати природничо-математичну освіту.  Міністерством освіти  і науки України розроблено Концепцію розвитку природничо-математичної освіти. Автори концепції зазначають, що Україна відчуває дефіцит фахівців, які роблять найбільш вагомий внесок у виробництво ВВП.

Мінфін: основу зарплати вчителя має складати посадовий оклад.  Заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев висловив переконання у необхідності перегляду умов оплати праці педагогічних працівників, зарплату яких складають посадовий оклад та численна кількість доплат і надбавок.

Розпочалась реєстрація на ЗНО для вступу в магістратуру. Реєстрація учасників цього року відбуватиметься дистанційно. Для реєстрації участі в іспитах необхідно надіслати на електронну адресу приймальної комісії комплект реєстраційних документів.

Іспити для студентів-медиків та інтернів відтерміновано. Єдиний державний кваліфікаційний іспит та іспити «Крок» проведуть у терміни, що залежатимуть від послаблення карантину. Центр тестування при МОЗ розробляє сценарії, що допоможуть провести іспити в оптимальні терміни.

МОН надало вишам рекомендації з оцінювання студентів. Міністерство освіти і науки  надало закладам вищої освіти рекомендації щодо організації поточного, семестрового контролю та атестації студентів із застосуванням дистанційних технологій навчання.

 

Ганна Годован 2-19-85« повернутися до списку новин