Відділ освіти Крижопільської Районної Державної Адміністрації

Учимося бути українцями

Україна, мова, нація…

Саме ці поняття проходили червоною ниткою на показовому уроці розвитку зв'язного мовлення у СЗШ І-ІІІ ст. №2 смт Крижопіль (класний керівник Муляр С.П., учитель  української мови та літератури Тимчик Н.М.) у 5-А класі, епіграфом якого стали слова безсмертного Т. Шевченка:

                          … Любіть її во время люте,

                          В останню тяжкую минуту

                                За неї Господа моліть.

Щиро й трепетно звучали рядочки відомих поезій, з болем у голові і душі школярі запитували: «Чому ж тільки ми цураємось рідного слова?» Слова, яке прийшло з сивої давнини, слова, на основі якого сформувалась багатюща культура наших предків, про яку розповідають староіндійські веди…

П'ятикласники в інсценізаціях наочно показали, як ріжуть слух слова-суржики, як вони нівечать потік мелодійної мови навіть у розмовному стилі.

Підсумовуючи вивчений матеріал, зробили висновок: «Любов до України розпочинається  із старанного вивчення рідної мови не тільки на уроках, а й у повсякденному житті». Гарним чуттєвим оформленням уроку було виконання дітьми пісень «Про рідний край та Все це потрібно мені»(музичний керівник Магуран В.М.)

Маємо надію, що проведений урок посіяв у дитячих серденьках зерно правди й віри в завтрашній день незалежної України.« повернутися до списку новин