Відділ освіти Крижопільської Районної Державної Адміністрації

День української писемності та мови у СЗШ І-ІІІ ст. №2 смт Крижопіль

9 листопада –день повернення українців до власних витоків, день усвідомлення значущості древнього народу та його величі. І нехай дуже тяжко спадають пута з наших душ, але крига скресла.

    Дай, Боже, довгого життя  ідейним натхненникам проведення в країні загальнонаціональних акцій Єдності!

   СЗШ І-ІІІ ст. №2 смт Крижопіль цього дня була барвиста не тільки вишиванками, а й насиченою програмою заходів.

   У переддень учнями 5-11кл. був проведений конкурс стіннівок « 9 листопада – День преподобного Нестора Літописця».

    А п'ятниця розпочалась інформаційними годинами «Народ  без мови, то вже – народ!» і в старшій школі, і в початківців.

    Щиро дивувало розмаїття тем, різнобічний підхід до висвітлення Дня писемності, зі смаком підібрані відеоряди, де про зірки презентацій вели глядачів тяжким, але славним шляхом становлення нашої мови, де червоною ниткою формувався висновок: «Вільне й обов'язкове володіння рідною мовою  - це ще одна перемога над ворогом  в інформаційній війні».

   Аж ось  і 11 година: прослухали звернення й взялися до практичного втілення єдності помислів – написання національного диктанту. Чітко, красиво, по-справжньому, аж заздрість біла бере, читає текст О. Авраменко. Старанно та зосереджено виводять слова старшокласники.

     А поки вони пишуть диктант, молодші школярі (2-4кл.) проводять олімпіаду «Найкращий знавець української мови» : тут вам і орфографія, і фразеологізми, і твір-міркування. А класна кімната тішить око малюками про рідну Україну-неньку та її калинову мову.

     Бо ж напередодні  було проведено конкурс малюнків «Звучи, рідна мово!» Поспілкувалися з малюками й поспішаємо до 7-8 класів, які розпочинають інтелектуальну гру «Мово українська, мово солов'їна» (учитель української мови та літератури Стасюк О.В.) Дві команди «Мовознавці» та «Словограй» вступили в двобій. Усе серйозно: у журі – директор школи та заступники!

   Калейдоскоп конкурсів просто вражає: «Мовне асорті», «Редактор», «Граматичний турнір», «Скажи без затримки», «Наголос», «Відгадаймо», «І чужого навчайтесь і свого не цурайтесь».

    Але члени команд невтомні. З поперемінними успіхами наближаються  до фіналу гри: перемогли восьмикласники. Інакше й не могло  бути: вони ж старші на рік! Вітаємо й захоплюємося розумом, серйозністю, відповідальністю, вихованістю учнів.

   З цього починається культура, без якої ніколи не буде економічного буму в країні  та  покращення умов життя українців.

   А завершився день усним журналом  літстудії «Дивослово», «У храмі рідного слова» (учитель української мови та літератури Срутинська  Н.І.) Декламування  поезій учнями та й і самої Наталії Іванівни викликали гучні оплески. Іде перелік заборон, які витримала мова впродовж 300 літ, переплітаються вірші і пісні про любов до рідної країни й звучить заклик: «Єднаймося, брати мої, бо ми того варті!»    

   Кращої нотки завершення дня годі й придумати!« повернутися до списку новин