Відділ освіти Крижопільської Районної Державної Адміністрації

Організація протиепідемічних заходів у ЗДО під час карантину

Організація протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти здійснюється відповідно до вимог наказу Міністерства охорони здоров'я України від 24 березня 2016 року № 234 «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів», наказу Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства освіти і науки України від 17 квітня 2006 року № 298/227 «Про затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» та з урахуванням цих тимчасових рекомендацій, спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (СОVID-19), рішень Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, Постанов Головного Державного санітарного лікаря України

 

На період карантину у дитсадках рекомендується

  • розробити адаптивний графік прогулянок та занять з метою недопущення об'єднання/змішування груп;
  • обмежити кількість дітей в групах, виходячи з можливості забезпечення належних протиепідемічних умов та контролю над їх дотриманням;
  • проводити додаткові ігри та вправи, які б доносили дітям важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання;
  • надавати пріоритет активностям, що проводяться на відкритому повітрі;
  • переформатувати розміщення в кімнатах для занять таким чином, щоб забезпечити максимально можливе фізичне дистанціювання;
  • обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом;
  • обмежити заняття та ігри, що потребують використання значної кількості додаткового інвентаря;
  • забезпечити процес організації харчування, що дозволяє мінімізувати кількість дітей, які харчуються одночасно, або одночасно перебувають за одним столом.

 Ми готувалися до відкриття садочків, тому вже підготували регламент  їхньої роботи і затвердили його. Це чіткі правила прийому дітей, прибирання території, обмеження відвідування приміщень садочків. Має бути температурний скринінг, коврики з дезінфекторами, через які діти будуть проходити, часте миття рук, заміна рушників з тканини на паперові. Обов’язково будуть вилучені всі м’які іграшки і зняті коврики з підлоги. Діти більше занять будуть мати на повітрі. Також буде дистанція між столиками, коли діти будуть приймати їжу. Є чіткі протоколи щодо проведення прийому і утримання дітей в садочках. Перше правило — це заборона прийому дітей, які мають симптоми захворювання — кашляють, пчихають, мають нежить.

      На території селища Крижопіль відкритті ДНЗ №1, ДНЗ №5, ДНЗ№6.

     Кількість   дітей до прийому обмежена (  для виконання закладами усіх санітарно-епідемічних норм під час карантинних заходів),  для прикладу в ДНЗ №5 повністю укомплектовані відповідні групи, але  є ще тимчасові вільні місця в ДНЗ №1 та ДНЗ №6, для тих батьків які мають повну зайнятість, працівники поліції,медичні працівники.

 

 Всі ми мусимо усвідомити: так, як раніше, вже не буде. Карантин вніс жорсткі корективи в звичне життя, і дитячі садки працюватимуть за нових умов з дотриманням низки санітарних вимог. Найперше, до дитячих садків не допускатимуться діти та працівники із ознаками гострих респіраторних захворювань та температурою вище 37,2. Навіть якщо хтось із батьків, поспішаючи на роботу, спробує "нагодувати" дитину ліками і відправити до садка в надії, що все минеться, а під час перебування в закладі у дитини виявлять симптоми ГРЗ, батьки змушені будуть негайно (!) забрати дитину. Поява хворого в колективі в умовах епідемії - це наражання на небезпеку оточуючих, вияв безвідповідальності та грубої неповаги до педагогів і дітей. Якщо ж ваша дитина здорова, і ви все ж плануєте привести її до дитячого садка, уважно вивчіть нові правила перебування в закладах освіти і, по можливості, в доступній формі розкажіть про них своїм дітям.

Правило 1. Дотримання соціальної дистанції.

Як би не скучила дітвора один за одним, обійми, поцілунки в умовах епідемії під табу. Поясніть дитині, що таке інфекція, як вона передається і чим небезпечна. Переконайте, що поки необхідно утриматися від фізичного контакту з іншими дітьми. Роз'яснювальну роботу будуть проводити і педагоги, але перше слово за батьками.

        Правило 2. Гігієна і дезінфекція.

У відповідності до рекомендацій Головного державного санітарного лікаря України ніхто, крім працівників і вихованців, не може заходити у будівлю садочку. На час карантину вихователь повинен зустрічати дітей і батьків на вулиці. Батьки або особи, які супроводжують дітей, мають бути у масках. На вході повинен бути антисептик. Заборонено заходити в приміщення групи у вуличному взутті. Працівники дитсадків впродовж робочого дня повинні носити захисні маски, мити руки з милом щонайменше раз на дві години і нагадувати про це дітям. Також необхідно часто дезінфікувати, провітрювати приміщення та робити вологе прибирання.

        Правило 3. Правило іграшок.

Улюблені ляльки, машинки, трансформери залишаються вдома. Приносити свої іграшки до дитсадка не можна! На час адаптивного карантину під забороною м'які іграшки. Їх в групах не буде. Як не буде і килимів для гри. Більшу частину часу діти проводитимуть на свіжому повітрі.

Нагадую про необхідну наявність змінного одягу та взуття, а також у зв'язку із забороною використовувати в закладах дошкільної освіти багаторазові тканинні рушники прошу батьків забезпечити індивідуальні одноразові паперові рушники в дитсадку кожний для своєї дитини.

Зазначений перелік нових вимог не є остаточним, тому варто з увагою дослухатися до порад та рекомендацій, які надаватимуть педагоги.

Підсумовуючи, хочу вкотре наголосити: епідемія Covid-19 в Україні триває, а відтак триває і карантин.

Тому, шановні батьки, якщо у вас є можливість залишати дитину вдома і поки не вести до дитячого садка, наполегливо раджу так і зробити! Розумію, що багато хто з вас не має вибору, бо має йти на роботу. Більше того для родин із мінімальним доходом утримувати дитину вдома ще й фінансово складно. Розумію, що бабусі "на няньках" втомилися, а малеча знудилася за час тривалих обмежень. Але всі ми прагнемо здоров'я своїм дітям, і ніхто, крім родини, про це краще не потурбується. Тому якщо можна утриматися від відвідування дитячого садка - утримайтеся. Таким чином ви зменшите небезпеку для здоров'я і життя рідних та оточуючих.

     Дякую за розуміння!  Всім  здоров’я.

 

   Начальник відділу освіти

   райдержадміністрації                                             Валерій КУШНІР« повернутися до списку новин