Відділ освіти Крижопільської Районної Державної Адміністрації

Робота закладів дошкільної освіти в умовах карантину: лист МОН України

  Якщо термін дії карантину буде змінено, фактична тривалість навчального року продовжуватись не буде.

   З огляду на епідеміологічну ситуацію в Україні та продовження карантинних заходів, Міністерство освіти і науки України від 23 квітня 2020 року опублікувало лист «Щодо організації роботи закладів дошкільної освіти під час карантину» (https://mon.gov.ua/ua/npa/shodo-organizaciyi-roboti-zakladiv-doshkilnoyi-osviti-pid-chas-karantinu).

    У ньому йдеться про те, що з метою запобігання поширенню коронавірусу, керівникам закладів дошкільної освіти необхідно було видати накази про встановлення режиму роботи працівників закладу (як педагогічних, так і непедагогічних), встановивши заходи з виконання освітньо-педагогічної, методичної та іншої роботи, що відповідає професійним обов’язкам працівників, а також – визначити особливості провадження освітнього процесу та збереження систем життєзабезпечення.

   У межах робочого часу, визначеного графіком, працівники закладу мають виконувати свої професійні обов’язки:

  • за розпорядженням керівника організовувати та проводити освітній процес;
  • складати або корегувати плани професійного розвитку та самоосвіти;
  • розробляти конспекти занять відповідно до освітньої програми тощо.

 

   В умовах карантину варто налагодити тісну взаємодію з батьками вихованців. Зокрема, запропоновано розробити рекомендації та проводити консультації з батьками вихованців щодо організації освітньої діяльності вдома, розпорядку дня, харчування дитини тощо. Зазначену комунікацію можна організувати за допомогою онлайн-конференцій, спілкування у групах в соціальних мережах, мобільних додатках, за допомогою електронної пошти тощо, – йдеться у листі.

    Крім того, варто розглянути можливість проведення онлайн-занять з дітьми за допомогою дистанційних технологій в режимі реального часу або надсилати їх запис батькам вихованців чи розміщувати на вебсайті закладу освіти, в групах у соціальних мережах тощо.

Також МОН Украни створено окремий ресурс «Вчимо і навчаємось на карантині: зміни в системі освіти», який містить перелік ресурсів із вправами та завданнями для дітей дошкільного віку, поради батькам дошкільнят, у т.ч. для дітей з особливими освітніми потребами, рекомендації для занять та іншу корисну інформацію. Ознайомитися із вказаними матеріалами можна за посиланням http://mon-covid19.info/dytiachi-sadky.

    Діяльність закладу дошкільної освіти регламентується планом роботи, який складається, як правило, на навчальний рік (з 1 вересня до 31 травня) та оздоровчий період (з 1 червня до 31 серпня).

       Якщо у зв’язку з епідеміологічною ситуацією в Україні термін дії карантину буде змінено, фактична тривалість навчального року продовжуватись не буде.    

       Також необхідно утриматися від масових заходів, пов’язаних із закінченням навчального року.

Ганна Годован 2-19-85« повернутися до списку новин