Відділ освіти Крижопільської Районної Державної Адміністрації

Україна починається з тебе!

          Одним із 25 навчальних закладів, які взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Україна без сміття» була СЗШ І-ІІІ ст. №2 смт Крижопіль.

         27 травня 2019 року стартував проект «Крижопілля без сміття», розроблений членами екобригади «SOS», що перебувала на навчанні в Києві з розподільного сортування сміття.

         На інформаційній лінійці були присутні представники владних структур: селищний голова О.Третьяков, заступник В.Скалій, довірена особа депутата обласної ради Н.Нескородюк, працівник ресурсного центру О.Чепурко, директор методичного центру Пестик Н.А. та методист Тесмінецька Ж.В.

         Прерогативою роботи депутатського корпусу є забезпечене й комфортне життя в містечку. Приємно, що даний проект розпочинається зі школи: чим раніше будуть долучені школярі, тим швидше буде вестися просвітницька робота,» - наголосив Олександр Миколайович.

         Заступник В.Скалій конкретно проаналізував уже зроблене в Крижополі за минулий рік щодо утилізації сміття й змалював перспективний план дій. «Разом із громадською організацією «Акорд» (керівник – О.Гіроль) ми виграли в конкурсі й маємо вже 11 майданчиків для сортування сміття. Але найважливіше змінити свідомість людини, тоді матимемо позитивний результат,» - підкреслив

          Для запуску проекту потрібні фінанси. Перший вклад – 5 тисяч гривень зробив депутат обласної ради Геннадій Вацак, якого ми закликаємо до подальшої співпраці, а також усіх небайдужих.

      Своїми креативними думками поділилися члени комани «SOS», даючи відповідь на запитання: «А що я зробив для того, щоб мій Крижопіль став чистішим?»

        У виступі агітбригади «Весна» ми почули про конкретні практичні кроки, уже зроблені в школі в рамках проекту, девізом якого є слова: «Усе починається з малого. Усе починається з мене!» Завершив виступ показ просвітницького відеоролика «Збережемо планету разом!»

         Керівником наших екологів у Києві був 15-річний учень однієї із районних шкіл Одеської області Денис Зейналов. «Я давно зрозумів, - повідав Денис, - що моя найважливіша роль у житті – соціально активний громадянин. Я мало розповідаю про екологію, бо найстрашніша проблема – людська байдужість. Коли мені кажуть, що ми нічого не можемо зробити, адже нас мало, я відповідаю, що це міф. Справа в принципах кожної людини. Потрібно розпочинати з себе.»

         Чому ми сьогодні зібралися? Щоб отримати навички із сортування сміття. Ми переглянули відеоролик, створений задля цього Денисом, за що йому вдячні.

          Директор оголосила перспективні завдання на перший тиждень:

  • прийом і сортування сміття за 5 категоріями (конкурс між класами);
  • розчищення ярів с.Голубечого та с.Тернівки (з допомогою «Акорду»);
  • просвітницька робота через радіо та районну газету серед населення містечка;
  • проведення практичних дій по утилізації пластикових виробів:
  • 5-6 класи – придумати дизайн для екосумки;
  • 7-8 класи – використовувати термогорнятко замість пластикових;
  • 9-10 класи – прибирання містечка за планом.

           Керівник «Акорду» О.Гіроль сказав заключні слова: «Україна – це Європа. Нам нікуди не треба йти. Будувати Європу потрібно в наших головах. Тільки разом потихенько ставатимемо цивілізованим суспільством!»« повернутися до списку новин