Відділ освіти Крижопільської Районної Державної Адміністрації

Золоті заповіді Анатолія Бортняка

Для учнів та вчителів Крижопільської СЗШ І-ІІІ ступенів №2 зустрічі з письменниками стали доброю традицією. Живе слово письменника краще сприймається слухачами, залишаючись у пам’яті та свідомості на все життя.
   У СЗШ І-ІІІ ст. №2 смт Крижопіль діє довготривалий проект «Зустрічі, подаровані долею».У свій час у нас побували відомі творці слова Григір Мовчанюк, Микола Рябий, Володимир Яворівський, Петро Головатюк, Петро Осадчук, Ганна Чубач, Тетяна Яковенко, Валентина Сторожук, Олена Вітенко, Василь Кобець, Ніна Гнатюк.
   Нинішній квітень – особливий для Крижопільського району. Адже вся прогресивна громадськість відзначає 80-річчя з дня народження письменника-земляка Анатолія Бортняка.

   Із нинішнього року у районі літературні дні пам’яті Анатолія Агафоновича транспортувалися у Всеукраїнське свято «Бортнякова весна». Тому до Крижополя з’їхалися гості з Києва, Вінниці, Одеси…

   Адміністрація СЗШ І-ІІІ ст. №2 смт Крижопіль, учителі-філологи організували та провели зустріч із поетесою з Києва Ніною Гнатюк та вдовою Анатолія Бортняка Галиною Павлівною Бортняк.  

Шлях дзвенить, наче срібна підкова,
   На Крижопіль звертає якраз:
   Бортнякова весна, Бортнякова
   Завітала сьогодні до нас!
   Пригорнулися й села до слова,
   Хоч в полях і напружений час,
   Ювілейна весна Бортнякова

   До поезії скликала нас!

   Цього дня актова зала Крижопільської СЗШ І-ІІІ ступенів №2 була переповнена юними шанувальниками поезії, учителями.

   Бурхливими оплесками господарі зустріли гостей.

   Галина Павлівна Бортняк розповіла про творчість Анатолія Агафоновича, про те, яким він був вимогливим до слова, як виховував дітей та онуків.

   Ніна Юхимівна Гнатюк презентувала Ювілейне видання Анатолія Бортняка «Одинадцята заповідь» (вибране), упорядником якої є сама Ніна Гнатюк. Редагувала книгу Валентина Сторожук.

   А ще Ніна Юхимівна поділилася спогадами про Анатолія Бортняка, про співпрацю з ним у царині літератури, про надзвичайну людську порядність Анатолія Агафоновича.

   Удячні школярі подарували гостям прекрасні хореографічні композиції, запальні патріотичні пісні та декламацію поетичних творів А.Бортняка« повернутися до списку новин