Відділ освіти Крижопільської Районної Державної Адміністрації

Карантин – не канікули!

На цьому наголосив голова обласної державної адміністрації Владислав Скальський на своїй сторінці у мережі «Фейсбук».

        Звертаючись до батьків, очільник області зазначив: «Сенс призупинення освітнього процесу в усіх освітніх закладах (незалежно від форми власності) полягає в тому, щоб Ваші діти залишались вдома. У п’ятницю проїхав містом і бачив багато дітей, що гуляють надворі, катаються на самокатах, граються під наглядом бабусь… Це не те, що нам усім зараз потрібно робити! Так, це складно. Особливо тим, в кого немає на кого залишити дитину саму. І тут питання вже в диференційованому підході роботодавців до своїх співробітників. Впевнений: можна організувати дистанційну форму роботи для тих батьків, які просто не мають іншого рішення».

     Голова облдержадміністрації зазначає, що на сьогодні є усі можливості для того, щоб навчатися онлайн. Зокрема, наведено приклад дистанційного навчання ФМГ№17 Вінницької міської ради

https://disted.edu.vn.ua/courses/learn/12942)

     «Ще раз прошу Вас: ми досягнемо мети карантинних заходів тільки якщо усі будемо їх виконувати. А ступінь ефективності карантину напряму залежить від того, наскільки будуть обмежені контакти. Погляньте на відео з одинадцятимільйонного Уханю (Китай), з якого все почалось. Там повний, максимально жорсткий режим карантину був введений 23 січня. І тільки це дало можливість зупинити поширення вірусу», - зазначає голова облдержадміністрації.

          Також інформуємо, що Міністерством освіти і науки України підготовлено лист від 13.03.2020 №1/9-160 «Щодо організації дистанційного навчання в закладах загальної середньої освіти під час карантину», яким закладам загальної середньої освіти рекомендовано розробити заходи щодо забезпечення проведення під час карантину навчальних занять за допомогою дистанційних технологій.

Крім того, Департаментом освіти і науки  Вінницької облдержадміністрації розміщено на сайті:

  • Методичні рекомендації закладам загальної середньої освіти щодо організації дистанційної підтримки освітнього процесу в умовах карантину, якими можна скористатися за посиланням https://www.vin-osvita.gov.ua/novini-479. У вищевказаних Методичних рекомендаціях вказано список освітніх ресурсів, які можуть бути використані в процесі дистанційної підтримки навчального процесу під час карантину:

https://disted.edu.vn.ua -репозитарій навчальних ресурсів; https://bbb.pmg17.vn.ua – платформа ЛІКТ для проведення вебінарів; https://test.edu.vn.ua - система контролю знань (потрібна реєстрація учителя та учнів);

http://www.osvitaua.com/youpub/ - сайт видавництва, містить навчальні ресурси;

 https://www.youtube.com/channel/UCMIVE71tHEUDkuw8tPxtzSQ «Цікава наука»;

https://phet.colorado.edu/uk/simulations/category/physics досліди з фізики; https://naurok.com.ua/ для вчителів та учнів;

https://olymp.vn.ua/ для вчителів.

  • відеоролики, підготовлені Червоним Хрестом України щодо попередження розповсюдження короновірусу. Їх рекомендовано використовувати у практичній просвітницькій роботі з учнями, педагогами та батьками. Відеоролики розміщено за посиланнями: відео1 та відео2.

Районний методичний центр, відділ освіти , керівники та педпрацівники закладів загальної середньої освіти району працюють над впровадженням дистанційних технологій, створивши відповідні групи в соцмережах, використовуючи можливості мережі Інтернет та інші зручні для дітей форми комунікацій.

Ганна Годован 2-19-85« повернутися до списку новин