Відділ освіти Крижопільської Районної Державної Адміністрації

МОН України не буде змінювати процедуру проведення ЗНО. Учасники пробного ЗНО отримали нові інструменти підготовки до тестування

Міністерство освіти і науки України готується до стандартного сценарію проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2020 році.

Про це в інтерв'ю liga.net сказала т.в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

За її словами Міносвіти і Міністерство охорони здоров'я України обговорять питання безпеки тестування після карантину. Інших змін у процедуру зовнішнього оцінювання вноситись не буде.

«Поки що ми готуємось до стандартного сценарію проведення ЗНО. Але не виключаємо можливість змін, пов'язаних з вимогою щодо безпеки тестування. Тут потрібна взаємодія між МОЗ і МОН України. Зміни у проведенні ЗНО можуть бути лише у термінах проведення. Інших змін до процедури тестування вносити не будемо», - зазначила Любомира Мандзій.

Вона також повідомила, що свої дії МОН України буде узгоджувати з Міністерством охорони здоров'я і головним санітарним лікарем.

«Для нас важливо забезпечити безпечні умови проведення ЗНО. Найближчим часом проведемо таку консультаційну зустріч, щоб зрозуміти, якими елементами слід забезпечити проведення тестування», - наголосила т.в.о. міністра освіти і науки.

Учасники пробного ЗНО отримали нові інструменти підготовки до тестування – інфовідео, робота з тестами і бланками відповідей.

       Уже, починаючи від 15 квітня 2020 року, в особистих кабінетах учасників пробного ЗНО з’явилися нові інструменти, які дадуть можливість випускникам більш ефективно підготуватись до тестування. Зокрема, учасники зможуть попрацювати з тестами, попрактикуватись у заповненні бланків відповідей, а також детальніше ознайомитися із самою процедурою проведення ЗНО.

       “Пробне ЗНО наразі відтерміновано, оскільки дати його проведення напряму залежать від тривалості карантину. І цей час – можливість підготуватись до тестів краще. Матеріали, розміщені Українським центром оцінювання якості освіти в особистих кабінетах учасників пробного ЗНО, дадуть змогу побачити процес тестування на власні очі, дослідити його інструменти та підготуватись психологічно”, – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира МАНДЗІЙ

         Матеріали розміщено в особистих кабінетах учасників пробного ЗНО на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти. 

Так, учасники пробного ЗНО мають можливість:

  • переглянути інформаційні відео,
  • попрацювати з тестами, 
  • попрактикуватись у заповненні бланків відповідей, 
  • навчитись ефективно розподіляти час.

Після того, як епідеміологічна ситуація стабілізується, всі зареєстровані учасники зможуть пройти пробне ЗНО у звичному форматі. Про дати його проведення буде повідомлено додатково.

 

Ганна Годован 2-19-85« повернутися до списку новин