Відділ освіти Крижопільської Районної Державної Адміністрації

День української писемності

       День української писемності та мови відзначають в Україні 9 листопада вже 23 роки поспіль.

Українська мова належить до слов'янської групи індоєвропейської  мовної сім'ї. Число мовців – понад 45 мільйонів.

         Наша мова входить до ІІІ десятка найпоширеніших мов світу.

За православним календарем, у цей день вшановують пам'ять преподобного Нестора  Літописця – письменника – агіографа, першого історика Київської Русі. Саме з нього починається писемна українська мова. Тому традиційними є покладання квітів до пам'ятника великого подвижника, відзначення найкращих популяризаторів українського слова, стартує Міжнародний конкурс знавців української мови ім. П. Яцика, проводиться  радіодиктант для українців.

          Учні та вчителі закладів  загальної середньої освіти нашого району ( на фото учні СЗШ І-ІІІ ст.. №1 с. Городківка  та СЗШ І-ІІІ ст.. №2 смт Крижопіль) приєдналися до радіодиктанту, який   проводиться  щороку  9 листопада  у День української писемності та мови! Нам пощастило бути носіями однієї з наймилозвучніших мов світу! Обов’язок кожного українця – берегти рідну українську мову та розвивати її. Сьогодні знати українську мову, писати й спілкуватися нею — це модно та престижно!

     Учні 6-А класу СЗШ І-ІІІ ст.. №2 смт Крижопіль (учитель Тимчик Наталія Миколаївна) долучилися до відзначення знаменного дня проведенням пізнавального екскурсу до історичних глибин виникнення, боротьби за існування, розвитку рідної мови, яка є давнішою за санскрит, обговорили актуальне на сьогоднішній день питання для усіх українців: « Запитайте у себе: відколи, з якої пори почали українці себе у собі забувати?»

            І зробили  висновок: «Зникає мова – зникає нація!»« повернутися до списку новин