Відділ освіти Крижопільської Районної Державної Адміністрації

Дошкільнятам – освіту для сталого розвитку

         21 січня 2020  року  на базі  Крижопільського дошкільного навчального  закладу (ясла-садок) №1 смт Крижопіль відбувся практичний  тренінг для працівників дошкільної  освіти з  методики викладання за  інноваційною програмою «Дошкільнятам -  освіту для сталого розвитку». 32 педагоги району пройшли навчання за програмою  професійного розвитку працівників дошкілля «Теорія і  методика  освіти для  сталого  розвитку для працівників закладів  дошкільної освіти». Навчання провела  експертка проекту  «Освіта для  сталого розвитку в дім», тренерка  Освітньої програми «Критичне мислення» Ірина Баранова за модулем 1 «Як розвивати у старших дошкільників навички сталого  стилю життя».

         Навчання за програмою «Дошкільнятам -  освіту для сталого розвитку» радить для впровадження Міністерство освіти і науки України.

         Передбачені програмою  курсу дії спрямовані на покращення стосунків між дітьми та іншими  людьми, підтримку морального і психологічного клімату  в групі, розумне споживання  енергії та води, зменшення витрат сировини, зміцнення власного здоров‘я тощо. Досвід показує, що втілення програми  у роботу  ДНЗ сприяє  партнерським  взаєминам  з вихованцями та їхніми батьками.

         Програма побудована на інноваційних  педагогічних  концепціях, зокрема педагогіці емпаурменту, відмінних  від традиційного навчання. Ця модель передбачає  впровадження елементів стратегії Нової української  школи -  педагогіки партнерства, інтегрованого навчання, розвитку критичного мислення дітей. Що, своєю чергою, забезпечує  поєднання дошкільної освіти в  дошкільному закладі та початкової  освіти у школі.« повернутися до списку новин