Відділ освіти Крижопільської Районної Державної Адміністрації

Робота дошкільних закладів в період послаблення карантинних обмежень

    З наступного тижня розпочнуть роботу дитячі садочки районного центру, але перед цим їхню готовність до відкриття перевірить спеціальна комісія. Розконсервовано фільтри води та будуть взяті проби для лабораторної перевірки якості.

   Готуються дезінфекційні засоби та бактерицидні лампи. Відпрацьовано механізм температурного скринінгу дітей й персоналу та нові правила перебування у садку.

    Перед тим як відкрити дитячі садочки потрібно провести відповідні підготовчі заходи, щоб робота була організована відповідно до всіх санітарно-гігієнічних вимог під час епідемії. 

   Наразі триває робота по забезпеченню закладів необхідними дезінфікуючими мийними-антисептичними засобами. До списку необхідних засобів ми внесли безконтактні термометри, та бактерицидні лампи, які необхідні для дезінфекції приміщень. Також потрібно провести підготовку території та приміщень закладів до відкриття, здійснити гігієнічну та санітарну обробку.  За рекомендаціями управління Держпродспоживслужби   у групах не повинно бути м’яких іграшок та килимів з довгим ворсом, кімнатних рослин і декоративного оздоблення на стінах з м’яких тканин. Також потрібно придбати продукти харчування, адже заклади дошкільної освіти не працювали два з половиною місяці.

  Враховуючи такий значний обсяг робіт, відновлення освітнього процесу буде відбуватись поступове – не всі садочки запрацюють з першого червня, а тільки ті, які будуть до цього готові. Про готовність закладів має засвідчити комісія з працівників Держпродспоживслужби та відділу освіти, яка має перевірити виконання усіх вимог і підписати відповідний акт.

  Про особливості прийому дітей. На вході до закладу медична сестра робитиме дітям температурний скрінінг та записуватиме покази у журнал. Якщо температура не перевищує 37,2 і відсутні ознаки респіраторних захворювань, дитину передають вихователям у групу. Проходитимуть температурний скринінг і всі працівники садку. Так само всі працівники, які приходять у заклад, мають пройти скрінінг. Протягом для температуру будуть міряти і у дітей, і у дорослих кожні 4 години. 

   Зараз наступає уже літо і ми будемо організовувати освітній процес так, щоб діти більше перебували на свіжому повітрі. А лише сон та прийняття їжі буде відбуватися у приміщенні, де мають робити вологе прибирання та дезінфекцію бактерицидними лампами. Працівники закладу мають бути у масках і змінювати їх згідно з правилами. Має бути передбачено контейнери для утилізації засобів індивідуального захисту і всіх речей, якими здійснюється дезінфекція .  Кількість дітей у групах буде обмежена, тому що відповідно до рекомендацій  управління Держпродспоживслужби, між ліжечками у спальні відстань має бути не менша метра. Особливі вимоги до розташування столів, за якими діти харчуються кількість дітей за столиком під час харчування має бути обмежена: не більше двох дітей по діагоналі, відстань між дошкільнятами має бути не менше метра. Наповненість груп залежатиме від розміру приміщень. Ми зробили моніторинг серед батьків щодо потреби у відвідуванні садочків дітьми. З’ясували, що 40% батьків мають намір приводити дитину в заклад. Першочергове право на відвідування садочків має бути у дітей працівників медичних установ, правоохоронних органів, працівники, які забезпечують роботу критичної інфраструктури   під час карантину, і батьки, які працюють і не мають з ким залишити дитину. Я хочу попросити Крижопільчан дуже виважено поставитись до нових умов, оскілки це все-таки не відновлення повноцінної роботи закладу. Ми працюватимемо в умовах адаптивного карантину. Тому якщо є можливість залишити дитину вдома, не потрібно поспішати віддавати її в садочок. Карантинний час мине, і заклади дошкільної освіти відновлять свою роботу у повноцінному режимі. А зараз потрібно забезпечити місцями в дитячих садочках тих малюків, батьки яких цього дуже потребують. 

     Крім цього є ряд обмежень, які не дозволяють у повній мірі відкрити садочки, наприклад, – це обмеження, які стосуються виходу на роботу людей з хронічними захворюваннями і людей віком 60 і більше років . Тому можливості відкриття кожного садочка  буде розглядатися комплексно. Якщо умови не відповідатимуть вимогам від Міністерства охорони здоров’я, Державного санітарного лікаря і   управління Держпродспоживслужби садочок або кілька груп у ньому працювати не зможуть. 

        Надіємось  на  Ваше розуміння і подальшу співпрацю.

 

 

Відділ  освіти  Крижопільської райдержадміністрації« повернутися до списку новин