Відділ освіти Крижопільської Районної Державної Адміністрації

Літературно – історична година «Свято Покрови» у СЗШ І-ІІІ ст. №2 смт Крижопіль

Бувають дні, як сонце в небі ясне:

Покрова – людям Божа нагорода …

У ній злились минуле і сучасне,

Уній – історія мого народу!

Саме під такою назвою 18 жовтня 2018 року в актовій залі Крижопільської  СЗШ IIII ст. №2відбулося свято, приурочене дням: Покрови Присвяченої  Богородиці, українського козацтва, Української повстанської армії; Дню захисника України.

Заспівом дійства стали відомі слова С.Чарнецького:

«Ой у лузі червона калина похилилася,

Чогось наша славна Україна зажурилася.

А ми тую червону калину підіймемо,

А ми нашу славну Україну, гей, гей  розвеселимо»

Ця найвідоміша стрілецька пісня, що тривалий час виконувалася як гімн серед козаків, січових стрільців, збудила у глядачів, яскравий спомин про визвольні змагання предків, про те, що вони замовили нам завжди прагнути до свободи та незалежності, а здобувши їх, пильно захищати.

Потім учитель  Н.І. Струтинська (ведуча заходу) допомогла поринути глядачам у козацьку добу, на Запорозьку Січ, про яку М. В. Гоголь писав:

«Так ось вона Січ! Ось те гніздо, звідки вилітають усі горді і дужі,як леви! Ось звідки розливається воля козацтва на всю Україну!»

Козаки на Січі дуже шанували Святу Покрову, вважати її своєю заступницею.

Тому нині 14 жовтня ми відзначаємо День українського козацтва.

Київська Русь, епоха козаччини – славні часи українського війська, які дали грунт для національно-визвольної  боротьби у XXст, започаткували  основні  політичні  традиції, за якими  і зараз ми живемо.

Це і Рух Опору в Україні в роки Другої світової війни, що поєднував у собі боротьбу проти нацистської  окупації, так і за відновлення української держави.

Багато учнівських організацій було розгромлено і ОУН почала підготовку власних сил для боротьби проти окупантів. Тому 14 жовтня 1942 року було створено УПА (приурочено до дня покровительки Війська Запорозького  Покрови Пресвятої Богородиці). Знову ж таки, тому 14 жовтня День Української повстанської армії.

Активними учасниками шкільного свята були члени літературної студії «Дивослово» та військово патріотичного клубу «Прометей (керівник Л.Г.Андріяш).Андрій Оніщук (10-А кл.), Анастасія Пацай (8-Б кл.), Вікторія Гроза (5-Б кл.) натхненно читали поезії присвячені воякам УПА, козацьким ватажкам, героям сьогодення, котрі загинули на Майдані, які боронять Україну на Сході.

Ось уже 3 роки саме цього дня – 14 жовтня – ми офіційно відзначаємо День захисника України, як день кожного з давніх і сучасних героїв. Вони – з одної когорти зі своїми прадідами, пам'ять про яких вижила в нашому народі, вкорінена у піснях, легендах і спогадах.

І не випадково молоді українські вояки так цікавляться історією рідної землі, черпаючи в ній силу і відвагу.

Директор школи Чабанюк  В.М вручила читцям Дипломи учасників XVI дитячо-юнацького фестивалю «Сурми звитяги»,я кий відбувся у Вінниці 10 жовтня.

Оніщук Андрій, Анастасія Пацай, Вікторія Гроза гідно представили район, школу, літстудію «Дивослово» на цьому конкурсі. Учнів надихнула урочиста патріотична атмосфера, що панувала на фестивалі, на подальшупрацю в номінації «художнє читання».

Наприкінці дійства  «Свято Покрови» школярі вирішили продовжувати акцію «Напиши воїну листа». І найближчим  часом на СхідУкраїни, на передову «полетять» листи  солдатам, зігріті дитячими долоньками, любов? ю і вірою у швидке повернення воїнів додому.« повернутися до списку новин