Відділ освіти Крижопільської Районної Державної Адміністрації

Патріотизм плекається в родині

29 листопада  2018 року в Городківському  дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) №1 с.Городківка відбулось методичне  об’єднання вихователів середньо-старших груп «Патріотизм плекається  в родині. Робота з батьками».

Вихователь Заболотненського ДНЗ (дитячий садок) с.Заболотне  Поліщук  О.С. у своєму виступі донесла  до присутніх  як  зростити доброту у дітей  дошкільного віку. Добро, толерантність, радість, зло, ненависть, насильство – моральні категорії, за допомогою яких оцінюється поведінка  і вчинки людей, життєві явища та події. Вочевидь нині назріла нагальна потреба у виокремленні спеціальної педагогічної галузі – педагогіки Добра, витоки якої чітко   простежуються  у спадщині  В.Сухомлинського.

Методист Крижопільського РМЦ ЗО Максимчак З.М., керівник методичного об’єднання Ковальчук  Н.В.  акцентували  увагу на одному з пріоритетних напрямків сучасної освіти – вихованні особистості  на засадах  загальнолюдських, національних  і  патріотичних цінностей. Найбільш значущою цінністю громадянського суспільства, важливим фактором розвитку правової, демократичної держави, атрибутом її   життєздатності, символом мужності українського народу є патріотизм.

У контексті ситуації сьогодення, особливої  актуальності  набуває  концепція В.О.Сухомлинського, який  стверджував, що « в житті людини має бути щось найголовніше, що стоїть вище усіх повсякденних турбот, тривог, пристрастей». І далі: «Ставлення до Батьківщини як до священного й найдорожчого облагороджує всі  людські почуття, зближує, ріднить людей, очищає душі від  усього, що  принижує гідність».

Отже, саме життя ставить завдання – виховувати дітей як громадян, які люблять свою Батьківщину – Україну, свій народ, мають   національну  самосвідомість, гуманістичну мораль, знають свої права і свободи, вміють ними користуватися  у своїй  життєдіяльності.

Продовженням теоретичної  частини стало родинне свято «Діти – патріоти України» (свято  рідної мови за участю батьків, бабусь та дідусів). Малюки одягнули барвисті вишиванки. Багато  гарних віршів було сказано про рідну мову, проспівано пісень про Україну, виконано танців дошкільнятами під керівництвом вихователя Городківського ДНЗ (ясла-садок) №1 с.Городківка Бойко І.О.  Велика подяка батькам, бабусям та дідусям за участь та допомогу у проведенні свята. Адже  важлива роль у формуванні патріотизму  у дітей належить сім’ї.

Ми сподіваємось, що виховання у дітей почуття патріотизму знайде своє відображення у формуванні особистості, людяності наших дітей, нашого майбутнього.« повернутися до списку новин