Відділ освіти Крижопільської Районної Державної Адміністрації

Засідання районної методичної комісії (об’єднання) вчителів хімії

      Відповідно до Плану роботи Крижопільського РМЦЗО на 2019-2020 навчальний рік 03 березня 2020 року на базі СЗШ І-ІІІ ст. №1 с.Городківка відбулося засідання районної методичної комісії (об’єднання) вчителів хімії Крижопільського району (голова РМК(О) Краснянська З.М., методист Пестик Н.А.).

        Вчителям хімії району було продемонстровано проекти учнів школи, над якими вони працювали на уроках та в позаурочний час. Така робота активізує увагу учня, підвищує інтерес до пізнання та вивчення нового, дає можливість зрозуміти складне.

        Вчителька хімії СЗШ І-ІІІ ст. №1 с.Городківка Закуренко А.А.  активно використовує метод проектів на уроках та хімії  та в позаурочний час. Як результат – написання учнями дослідницьких проектів.

        Проект Цвіток Максима, учня 8 класу «Гідрологічні дослідження річки Марківка», проект Чепурко Анжели, учениці 9 класу «Екологічний стан річки Марківка в умовах антропогенного навантаження у межах села Городківка», проект Коваленко Марічки, учениці 10-Б класу  «Дослідження сполук кальцію на підприємствах Крижопільщини (Гарячківське та Джугастрянське родовища)», проект Бойко Катерини, учениці 6 класу «Срібні ключі землі моєї» привернули увагу учителів.

       На жаль, хімія вважається одним з найбільш важких шкільних предметів. І вже через деякий час після початку вивчення активність, інтерес учнів і якість знань падає через великий обсяг теоретичного матеріалу та практичних вправ, в розмаїтті яких учні не встигають розібратися через недостатню кількість часу, відведеного на вивчення тем.

Як зацікавити школярів на уроках хімії? Адже якість знань учнів великою мірою визначається їх ставленням до навчального предмета.

Потрібен сучасний урок, який повинен бути цікавим, пізнавальним, зобов'язаний враховувати інтереси учнів, залишати певну недомовленість і спонукати до творчості, щоб учням хотілося з інтересом і захопленням розкривати нові таємниці науки.

        

      Цікавий майстер-клас по використанню творчих завдань як засобу формування ключових компетентностей учнів з хімії провела вчителька хімії СЗШ І-ІІ ст. с.Соколівка М’ястківська О.А., яка презентувала колегам напрацьовані, разом із учнями, матеріали та запропонувала написання творчих робіт (казка, легенда , оповідання, вірш з теми «Вода»).

     Вчителька хімії СЗШ І-ІІІ ст. с.Крикливець Франчук О.А. висвітлила  тему «Мотивації та формування стійкого інтересу до вивчення хімії». Олена Андріївна розповіла про різні прийоми та методи, якими можна посилити мотивацію учнів вивчати  хімію. Використання різноманітних форм і методів навчання, а саме: робота учнів з підручником, творчі завдання, самостійна робота в групах, перегляд презентації дають можливість учням якісно засвоїти новий матеріал.

     Цікаво пройшов психологічний тренінг «Невже це проблема жити без проблеми?», проведений практичним психологом Козаченко Т.В. В ході тренінгу Тетяна Василівна давала практичні поради як діяти в стресових ситуаціях, вирішувати життєві проблеми.

      Голова РМК(О) Краснянська З.М. знайомила присутніх із завданнями ЗНО-2020 із хімії, показували способи їх розв’язувань.

         За результатами роботи методичного об’єднання були вироблені методичні рекомендації, які зачитала Краснянська З.М. – керівник районної МК(О) вчителів хімії.

           Від імені вчителів хімії району та методичного центру висловлюємо подяку адміністрації СЗШ І-ІІІ ст. №1 с.Городківка (директор Мельник Т.В.)  у сприянні роботи засідання районної МК(О) вчителів хімії.« повернутися до списку новин