Відділ освіти Крижопільської Районної Державної Адміністрації

Нова українська школа

З 1 вересня в Крижопільському районі 27 перших класів розпочали роботу за новим Державним стандартом початкової  загальної освіти, що забезпечує реалізацію  Концепції  Нової української школи.

Головна ідея Нової української школи — компетентнісне навчання. Це означає, що учні не просто набуватимуть знань, а вчитимуться використовувати їх на практиці й опановуватимуть навички. Школа має сформувати ядро знань, на яке накладатимуться уміння, як користуватися цими знаннями, цінності та навички.

НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами.

Для реалізації цієї мети  потрібно було змінити просторово-предметне оточення, програми та засоби навчання.

Усі освітні заклади району створили власне, цікаве та зручне для дітей навчальне середовище. В усіх класах зроблено поточні ремонти. В НВК «ЗНЗ І-ІІ ст.-ДНЗ» с. Левків проведена заміна вікон на енергозбережувальні.

Планування і дизайн освітнього простору школи спрямовуються на розвиток дитини та мотивацію її до навчання.

Відділом освіти, молоді та спорту Крижопільської районної державної адміністрації в усі школи для першокласників закуплено новітні, мобільні робочі парти, які легко трансформувати для групової роботи. Класні меблі  (шафи) приведені у відповідність до вимог наказу Міністерства освіти і науки України від 13.02.2018 №137 «Про затвердження примірного переліку засобів навчання та обладнання навчального і загального призначення для навчальних кабінетів початкової школи».

Організація освітнього простору навчального кабінету потребує широкого використання нових ІТ-технологій, нових мультимедійних засобів навчання. Відділом освіти, молоді та спорту Крижопільської районної державної адміністрації в усі школи придбано принтери та ламінатори для друку роздаткового матеріалу для кожного учня.